123RF

Brak lekarzy – szpital wstrzymuje przyjęcia

Udostępnij:

Dyrektor szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu informuje, że od 15 kwietnia wstrzymuje przyjmowanie pacjentów na oddział neurologiczny. Nie ma ich kto leczyć...

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu jest jedną z największych placówek w regionie. Dyrektor Jarosław Kończyło jest zmuszony do wstrzymania przyjmowania nowych pacjentów na oddział neurologiczny, ponieważ brakuje medyków.

– Powodem zawieszenia przyjęć nowych pacjentów na Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym jest trudna sytuacja kadrowa wśród personelu lekarskiego, uniemożliwiająca zabezpieczenie udzielania świadczeń zdrowotnych w oddziale – czytamy na stronie internetowej szpitala.

– Istotna część lekarzy zdecydowała o zakończeniu pracy na oddziale z powodu dużego obciążenia pracą oraz propozycjami ofert pracy, między innymi w poradniach, gdzie zatrudnienie nie wiąże się dla lekarzy z koniecznością pełnienia dyżurów medycznych oraz jest znacznie bardziej atrakcyjne finansowo. Ponadto część personelu jest długotrwale nieobecna z powodu choroby lub rodzicielstwa – tłumaczy dyrektor.

SPZOZ intensywnie poszukuje lekarzy neurologów na powstałe wakaty lekarskie. Jednak z uwagi na sytuację na rynku pracy i duży deficyt lekarzy tej specjalności zatrudnienie nowych specjalistów w najbliższym czasie może okazać się dużym wyzwaniem.

Przeczytaj także: „Co z długami szpitalnymi?”.

Menedzer Zdrowia twitter

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.