Dzień dobry
Dołącz do nas w mediach społecznościowych:
Udostępnij
Redaktor: Krystian Lurka

Chcemy ułatwić życie osobom stosującym leki biologiczne

Jędrzej Nowicki/Agencja Wyborcza.pl

Część leków biologicznych podawanych w programach szpitalnych ma być przyjmowana przez pacjentów w przychodniach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej – wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Zdrowia Marcelina Zawisza proponuje, by lekarstwa odbierać w aptekach.  

Urzędnicy z resortu zdrowia chcą, by część leków biologicznych podawanych w programach szpitalnych mogła być przyjmowana przez pacjentów w przychodniach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Chodzi zwłaszcza o te stosowane w chorobach reumatologicznych, jak reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczyca, toczeń rumieniowaty, czy też gastroenterologicznych, jak choroba Leśniowskiego-Crohna. To jeden z pomysłów zawartych w projekcie nowelizacji ustawy refundacyjnej.

Wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Zdrowia Marcelina Zawisza z Lewicy sugeruje, że lepszym miejscem podawania leków biologicznych niż AOS byłyby ogólnodostępne apteki.

Swoją propozycję uzasadnia na Facebooku.


Przeczytaj także: „Czy lek biologiczny dostaniesz w aptece?” i „Leczenie biologiczne bliżej pacjenta”.

Menedzer Zdrowia facebook

Źródło:
Facebook.com/mmzawisza
Działy: Aktualności w Menedżer Zdrowia Aktualności
Tagi: Marcelina Zawisza leki