Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Co z mobilnymi punktami szczepień?

Źródło: Radio Zet
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 04.05.2021
 
 
W majówkę zaszczepiło się ok. 56 tys. Polaków. – Dobra frekwencja jest dowodem, że Polacy chcą się szczepić – stwierdził szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk, zapowiadając, co stanie się z mobilnymi punktami szczepień.
– Punkty używane podczas akcji „Zaszczep się w majówkę” będą wykorzystywane w tych powiatach, gdzie takich miejsc jest najmniej – zapowiedział Michał Dworczyk w rozmowie z Radiem Zet. Podkreślił, że „punkty mobilne działają już w każdym powiecie, ale są przeznaczone dla ludzi z ograniczoną mobilnością, żeby mogli zostać zaszczepieni w domu”. – Natomiast te nowe trafią do powiatów, w których są największe kolejki, a najmniej miejsc, gdzie można się zaszczepić. Chcemy zwiększyć wydajność szczepień w tych konkretnych powiatach czy gminach – wyjaśnił Dworczyk.

Przeczytaj także: „W majówkę szczepienia bez rejestracji – gdzie, dla kogo i jakim preparatem?”, „Luzowanie obostrzeń bez regionalizacji”, „Turbulencje w programie szczepień”, „Nie ma szczepionkowych rezerw” i „Ile dawek szczepionek podano na świecie” i „Liczba zaszczepionych na mapie”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.