Wyślij
Udostępnij:
 
 
Twitter

Czauderna mianował Berezowskiego

Autor: Krystian Lurka |Data: 15.11.2019
 
 
Prof. Piotr Czauderna wręczył Jakubowi Berezowskiemu powołanie na stanowisko zastępcy prezesa Agencji Badań Medycznych do spraw finansowania badań.
Berezowski urodził się 1972 roku, to z wykształcenia prawnik, adwokat, który obecnie nie wykonuje zawodu. W 2006 roku obronił pracę doktorską z zakresu nauk o polityce pod tytułem "Samorząd terytorialny a lokalna i regionalna polityka zdrowotna". Od 1998 roku jest nauczyciel akademicki, a od 2015 pełni funkcję prorektora do spraw organizacji i rozwoju w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu. Od 2002 do 2012 roku był prezesem, dyrektorem i menedżerem w Stowarzyszeniu „Promocja Przedsiębiorczości” w Opolu, która pełniła funkcję Regionalnej Instytucji Finansującej w Opolu,a od 1998 do 2002 roku - członek Stowarzyszenia „Młodzi Konserwatyści” regionu opolskiego, w którym pełnił funkcję rzecznika prasowego i członka kolegium redakcyjnego Pro Publico Bono.

Jakub Berezowski od 1998 do 2002 był członkiem Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, a w latach 1999–2002 – członkiem komisji kultury, sportu i turystyki rady miasta Opola. Od 2017 roku jest członkiem partii Porozumienie Jarosława Gowina.

W 2018 roku został powołany w skład gabinetu politycznego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego jako doradca. Pełnił funkcję pełnomocnika do spraw rozwoju kadr medycznych.

Przeczytaj także: „W ławach senatorskich”, „Kto zasiadł w sejmowej Komisji Zdrowia?”, „Grodzki: Proszę mi wierzyć, chirurg poradzi sobie z niesfornymi senatorami” i „Karczewski: Nie wiem, jakim politykiem jest Grodzki, nie był zbyt aktywny w poprzedniej kadencji”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe