Archiwium

Czym się kierować, wybierając studia MBA w ochronie zdrowia? ►

Autor: Monika Stelmach
|
– Różne uczelnie mają różne standardy nauczania. Słuchacze zwracają przede wszystkim uwagę, czy otrzymany dokument będzie respektowany także poza Polską, ale też na wiele innych aspektów – stwierdził dr n. ekon. Piotr Szynkiewicz, prezes MBA – Prometriq Akademia Zarządzania w Sopocie, podczas VI Kongresu Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny.
Dr Piotr Szynkiewicz omówił kryteria, jakimi kierują się słuchacze studiów podyplomowych MBA, szczególnie w ochronie zdrowia. Jak powiedział ekspert, pierwszym z rozważanych kryteriów jest jakość dokumentu. Studia MBA kończą się świadectwem ich ukończenia, co upoważnia między innymi do zasiadania w radach nadzorczych i kierowania podmiotami leczniczymi. To studia, które mają zapewnić pewną wiedzę i umiejętności osobom zajmującym się zarządzaniem, ale nie mają wykształcenia z nim związanego.

– Warto zwrócić uwagę, czy dokument ma jakąkolwiek rangę międzynarodową. Dlatego, że studia podyplomowe MBA to nie to samo co Master of Business Administration. Różne uczelnie mają różne standardy nauczania. Nasi słuchacze zwracają uwagę na to, czy otrzymany dokument będzie respektowany poza Polską – stwierdził dr Szynkiewicz.

Innym ważnym aspektem jest sieć kontaktów zawodowych i osobistych, jakie zawiązują się podczas studiów. Słuchacze jako trzeci ważny punkt wymienili zdobywaną wiedzę i umiejętności, zwracając uwagę na program studiów. Kryterium czwartym jest autorytet w środowisku, w tym wypadku – w ochronie zdrowia. Dlatego ważne jest, żeby studia poza wiedzą o zarządzaniu niosły też tę dotyczącą sektora ochrony zdrowia. O wartości kursu decyduje też, kto prowadzi szkolenie, a także na ile jest ono interesujące i inspirujące. I w końcu kandydaci na studia słuchają opinii absolwentów.

Nagranie z konferencji do obejrzenia poniżej. 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.