Dawid Murawa pokieruje Klinicznym Oddziałem Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Zielonej Górze

Udostępnij:
Tagi: Dawid Murawa
Dr hab. Dawid Murawa, profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, od 18 lutego będzie szefem Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze. - Postawię na rozwój onkologii zabiegowej i niezabiegowej, wykonywanie procedur onkologicznych, których do tej pory w szpitalu nie wykonywano, a także na zatrzymanie migracji Lubuszan - przyznał prof. Murawa.
- Chcę, aby mieszkańcy województwa lubuskiego nie wyjeżdżali leczyć się w innych województwach, tylko wybierali Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze - zapowiedział prof. Dawid Murawa. I dodał, że jedną z procedur dostępnych niedługo w jego placówce będzie rutynowa rekonstrukcja piersi po mastektomii.

Dawid Murawa wcześniej pracował, między innymi, w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, a ostatnio kierował oddziałem chirurgii ogólnej i małoinwazyjnej w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. Od maja 2018 roku jest prezesem-elektem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Murawa to także konsultant województwa lubuskiego z zakresu chirurgii onkologicznej, konsultant naukowy szpitali w Pleszewie oraz Środzie Śląskiej, a także współzałożycielem Europejskiego Konsorcjum do spraw Leczenia Raka Piersi w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jest specjalistą chirurgii ogólnej oraz onkologicznej i specjalizuje się w oszczędzającym chirurgicznym leczeniu raka piersi.

Przeczytaj także: "Piotr Ponikowski zastąpił Halinę Grajetę".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.