Szymon Czerwiński

Digitalizacja systemu ochrony zdrowia ►

Udostępnij:
Roboty da Vinci, AI w medycynie, digitalizacja w podmiotach leczniczych zmieniają oblicze współczesnej medycyny oraz tego, jak działają – lub za chwilę będą funkcjonować – szpitale oraz ochrona zdrowia w ogóle. W którym miejscu jesteśmy w pędzie do nowoczesności? Mówiliśmy o tym podczas Priorytetów 2024.
Sztuczna inteligencja w medycynie – w czym już pomaga i w czym może jeszcze pomóc oraz jakie są jej ograniczenia, zastanawiają się prof. Zbigniew Nawrat oraz dr Ireneusz Wochlik.

Dariusz Dziełak opowiada o niezwykłych możliwościach, jakie stwarzają operacje wykonywane przy pomocy robotów chirurgicznych da Vinci, a Piotr Grzebalski tłumaczy, jak ważna jest digitalizacja i modernizacja w polskich szpitalach oraz jak ogromne korzyści i oszczędności możemy dzięki niej osiągnąć.

Na tym panelu zabrakło tylko Juliusza Verne’a, który zapewne chętnie wykorzystałby w swoich wizjonerskich powieściach opisy wielu nowatorskich technologii, o jakich mówili zaproszeni eksperci... Tymczasem my możemy śledzić te zmiany, obserwując błyskawiczny postęp nowoczesnych technologii w medycynie. I jak zaproponował to Piotr Grzebalski – koniecznie spotkajmy się na Priorytetach za rok i spójrzmy na zmiany, jakie zaszły. To będzie prawdziwy przełom.

W panelu „Digitalizacja systemu ochrony zdrowia” udział wzięli:
– Dariusz Dziełak z Narodowego Funduszu Zdrowia,
– Piotr Grzebalski z Banku Gospodarstwa Krajowego,
– Paweł Kikosicki z Centrum e-Zdrowia,
– Zbigniew Nawrat z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Robotyki Medycznej,
– Jan Pachocki z Telemedycznej Grupy Roboczej,
– Ireneusz Wochlik z Aigorithmics sp. z o.o., Fundacji AI Law Tech,
– Tomasz Zieliński z Porozumienia Zielonogórskiego i Polskiej Izby Informatyki Medycznej.

Moderatorem spotkania był prof. Zbigniew Nawrat.

Sesja do obejrzenia poniżej. 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.