Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Dr Grzesiowski stracił posadę – bo krytykował rząd

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 22.10.2020
 
 
Dr n. med. Paweł Grzesiowski, immunolog i ekspert w dziedzinie zdrowia publicznego, krytykował rządzących i… Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, które podlega Ministerstwu Zdrowia, nie przedłużyło mu umowy. – Dali mi do zrozumienia, że to za krytykę sposobu, w jaki rząd walczy z epidemią – przyznał. Otrzymał jednak inną ofertę pracy. Jaką, od kogo?
Dr Grzesiowski sprawę skomentował 21 października na Twitterze.Paweł Grzesiowski od marca oceniał na Twitterze działania rządu – przeważała krytyka. Zwracał uwagę na brak po stronie rządzących właściwych decyzji organizacyjnych, problemy chorych z dostępem do leczenia, w tym pacjentów z COVID-19. Często wypowiadał się w mediach – także w „Menedżerze Zdrowia”.

– Kiedy zaczął się COVID-19, wydawało się, że pałeczkę w Ministerstwie Zdrowia trzyma osoba, która jest doświadczona i dobrze biega. Do maja ta ekipa utrzymywała tempo, potem nagle osłabła i zgubiła pałeczkę. Tak naprawdę od maja do lipca nic się nie działo, a bieg zamienił się w jakiś spacer bez maseczek, bo wszystkie siły i środki zaangażowano w wybory. Potem, w sierpniu pałeczka została przekazana nowemu zawodnikowi i zaczęło się znów przyspieszenie. Ten zawodnik z energią biegnie do przodu, nie do końca wie, który tor jest właściwy, ale wreszcie coś się dzieje. Nie znaczy to, że decyzje nie są pozbawione wad. Lepsze jest jednak takie działanie niż żadne. Jeśli się jest otwartym na opinie ekspertów, każdy błąd można naprawić – powiedział dr Grzesiowski w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia” opublikowanej w numerze 7-8/2020.

Ekspert zwrócił też uwagę na coś innego – na związki polityki i koronawirusa.

– Historia kiedyś rozliczy tych, którzy podłączyli pandemię pod politykę, a Ministerstwo Zdrowia zamienili w ministerstwo wyborów, które starało się nas przekonać, że wirusa już nie ma – przyznał dr Grzesiowski.

Dr Grzesiowski był zatrudniony w CMKP w Zakładzie Organizacji Ochrony Zdrowia. Prowadził zajęcia z epidemiologii, zdrowia publicznego – między innymi o szczepieniach i zakażeniach szpitalnych.

Co dalej z ekspertem?
Dr Grzesiowski został powołany przez Naczelną Izbę Lekarską na stanowisko eksperta do walki z COVID-19.

Izba poinformowała o tym 22 października na Twitterze.

Przeczytaj także: „Ocena rządzących – czy zdali koronawirusowy test?”, „Komunikacja władz ze społeczeństwem kompletnie leży” i „Dr Paweł Grzesiowski: Jeszcze daleko do wygaśnięcia epidemii”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe