Wyślij
Udostępnij:
 
 
Franciszek Mazur/Agencja Gazeta

Dr Jagielska o Narodowej Strategii Onkologicznej i współpracy ►

Autor: Krystian Lurka |Data: 03.10.2020
 
 
– Kluczowa dla koncepcji Narodowej Strategii Onkologicznej jest współpraca. Dlaczego? Bo w onkologii nie działają tylko onkolog, chirurg onkolog i radioterapeuta – mówi dr Beata Jagielska, zastępca dyrektora NIO-PIB.
– W onkologii ważna jest szeroko pojęta współpraca interdyscyplinarna, poczynając od radiologa, z którym konsultujemy się podczas konsyliów, poprzez patomorfologa, chirurga, diagnostę, rehabilitanta, psychoonkologa, aż po epidemiologa, który pokazuje nam kierunki działań i wskazuje miejsca, gdzie ponosimy porażkę lub odnosimy sukcesy – przyznaje dr Jagielska w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia”. Dodaje, że onkologia jest obszarem wielodyscyplinarnym.

– W Narodowej Strategii Onkologicznej zawarto takie mierniki, jak liczba rozpoznań nowych zachorowań i czas od wdrożenia leczenia, co pozwala na usankcjonowanie tego, co w praktyce się dzieje w wielodyscyplinarnej współpracy. Wszystko po to, aby efektem była konkretna diagnoza i – co najważniejsze – zaplanowane, skuteczne leczenie – mówi dr Jagielska, zastępca dyrektora Narodowego Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego.Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.