Wyślij
Udostępnij:
 
 
Wielkopolska Izba Lekarska

Dr Paweł Wiszniewski został "Wielkopolskim Lekarzem z Sercem"

Źródło: Wielkopolska Izba Lekarska
Autor: Alicja Kostecka |Data: 06.10.2019
 
 
W sobotę (5 października) ogłoszono wyniki trzeciej edycji konkursu Wielkopolski Lekarz z Sercem im. dr. Kazimierza Hołogi. Nagrodzono dr. Pawła Wiszniewskiego.
Dr Paweł Wiszniewski jest specjalistą chorób wewnętrznych, hematolog i specjalistą medycyny paliatywnej w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Lekarz doprowadził do otwarcia w szpitalu, z którym jest związany od ponad 20 lat, dwa pododdziałów: chemioterapii i hematologii. Jest też twórcą Hospicjum Domowego i Poradni Opieki Domowej w Pile i inicjatorem powołania w tym mieście Hospicjum Stacjonarnego. Zwycięzca konkursu otrzymał czek w wysokości 10 tys. zł, który postanowił przekazać na potrzeby hospicjum i Towarzystwa Pomocy Chorym w Pile.

Patronem konkursu jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski niezwykły lekarz z powołania, społecznik i filantrop, który w drugiej połowie XX wieku realizował i wcielał w życie ideały lekarza, bez reszty oddanego pacjentom.

– Kazimierz Hołoga był człowiekiem, o którym mówiło się, że kiedy idzie na wizytę do osób, które są biedne to nie dość, że nie bierze od nich pieniędzy na wizytę to jeszcze sam dokłada im na życie. Na jego nagrobku napisano słowa, że przez życie przeszedł czyniąc dobro. I to dobro widać także w jego oczach, na jego portrecie – mówił podczas uroczystości wręczenia nagród Artur de Rosier, prezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Przyznano również trzy wyróżnienia, otrzymali je Maria Izabela Pobojewska, Anna Ptasik oraz Wiesław Wawrzyniak.

Laureaci konkursu to osoby, które poprzez swoją postawę życiową oraz działalność pozazawodową niosą pomoc ludziom chorym i potrzebującym pomocy w kraju i za granicą. Osoby, które wyróżniają się w środowisku wyjątkową aktywnością o charakterze prospołecznym i charytatywnym. Stanowią wzór, inspirują do działania, promują wartości etyczne oraz prezentują postawę godną naśladowania. W tym roku po raz pierwszy w konkursie swoich kandydatów do nagrody mogli zgłaszać pacjenci.

Ogłoszenie wyników konkursu zbiegło się z 30-leciem Wielkopolskiej Izby Lekarskiej i z tego tytułu najbardziej zasłużonym dla integracji środowiska lekarskiego wręczono Statuetki im. Józefa Strusia. Uroczystość wręczenia nagród odbyło się w Teatrze Wielkim w Poznaniu, uświetniły ją występy lekarskiego Chóru Kameralnego WIL, dyrygowanego przez kardiolog, dr n. med. Justynę Chełmińską i orkiestry WIL "Operacja Muzyka", a także muzykoterapeutki, harfistki Jadwigi Tomczyńskiej.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe