123RF

Dwoje kandydatów na dyrektora podlaskiego oddziału NFZ

Udostępnij:

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował listę kandydatów, którzy spełnili wymagania formalne w konkursie na stanowisko dyrektora Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Znalazły się na niej dwa nazwiska. 

Trwają konkursy na dyrektorów oddziałów NFZ. O funkcję dyrektora Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego ubiega się dwoje kandydatów.

Wakat na tym stanowisku jest od 1 marca – po tym, jak rezygnację na ręce minister zdrowia złożył ówczesny dyrektor Maciej Olesiński. Kilka dni wcześniej minister Izabela Leszczyna zwróciła się do Rady Społecznej podlaskiego oddziału o opinie na jego temat. Od tej pory p.o. dyrektora jest Wojciech Kuźmicki, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych.

Krótka lista chętnych

W ogłoszeniu o naborze na funkcję dyrektora Podlaskiego OW NFZ podano, że termin ubiegania się o stanowisko upływa 29 marca 2024 r. Teraz Centrala NFZ podała, że wymagania formalne spełniły dwie osoby:

  • Jacek Roleder – zastępca dyrektora ds. ekonomicznych Białostockiego Centrum Onkologii, w latach 2006–2016 dyrektor Podlaskiego OW NFZ. Był również dyrektorem Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem,
  • Anna Rzemek – naczelnik Wydziału Spraw Świadczeniobiorców Podlaskiego OW NFZ.

Kandydaci są już po wstępnych rozmowach.

Przeczytaj także: „Wniosek o odwołanie dyrektora” i „Troje kandydatów na stanowisko dyrektora wielkopolskiego oddziału NFZ”.

Menedzer Zdrowia linkedin

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.