123RF

Troje kandydatów na stanowisko dyrektora wielkopolskiego oddziału NFZ

Udostępnij:

W Wielkopolsce trwa walka o to, kto pokieruje tamtejszym oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia – jako pierwsi ujawniamy nazwiska kandydatów.

8 lutego ze stanowiska dotychczasowej dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zrezygnowała Agnieszka Pachciarz, która zarządzała oddziałem od 2017 r.  Jej obowiązki przejął 20 lutego Jerzy Pilarski, który teraz jest jednym z kandydatów na szefa oddziału.

Dwa miesiące bez szefa
Konkurs na stanowisko dyrektora oddziału został ogłoszony 24 lutego, a oferty można było składać w terminie do 8 marca. To oznacza, że już od ponad miesiąca lista kandydatów na fotel zarządczy jest zamknięta.

„Menedżer Zdrowia” informuje, że wymogi formalne spełniło troje kandydatów – to:

  • Jerzy Pilarski z Wrocławia – od 2020 r. kierował Departamentem Kontroli w Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia, a przez trzy ostatnie lata pracował w Dolnośląskim Oddziale Wojewódzkim NFZ jako zastępca dyrektora,
  • Dobrochna Bubnowska z Dopiewa – dyrektor I Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Poznaniu,
  • Magdalena Alicja Kraszewska z Poznania – w latach 2014–2016 pełniła funkcję szefa Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, wcześniej była zastępcą dyrektora do spraw ekonomiczno-finansowych.

Menedzer Zdrowia twitter

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.