Wyślij
Udostępnij:
 
 
Materiały prasowe

Dyrektor koncernu AstraZeneca pokieruje firmą Biomed Lublin

Źródło: Materiały prasowe
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 23.09.2021
 
 
Rada nadzorcza biotechnologicznej spółki Biomed Lublin powołała na stanowisko prezesa Maksymiliana Świniarskiego – menedżer firmy AstraZeneca zastąpi na stanowisku pełniącego obowiązki prezesa Piotra Fica, który 22 września 2021 r. złożył rezygnację.
Maksymilian Świniarski od ponad dwudziestu lat związany jest z branżą farmaceutyczną – pracował w największych innowacyjnych koncernach biotechnologicznych na świecie. W strukturach firmy Bayer jako senior leader, Eli Lilly Polska – prezes zarządu, oraz AstraZeneca Poland – dyrektor Działu Kardiologii i Diabetologii udanie wprowadzał na polski rynek leki najnowszej generacji, a także z sukcesami realizował strategię rozwoju produktów w kardiologii, cukrzycy, łuszczycy i schizofrenii.

– Objęcie nowej funkcji w spółce Biomed Lublin, polskiej innowacyjnej firmie biotechnologicznej, w tak wyjątkowym i wymagającym czasie, przyjąłem z dumą. Jestem przekonany, że wspólnie z całym zespołem zrealizujemy nasze cele w obszarze aktualnego i przyszłego portfolio, a nasze działania pozwolą na dalszy dynamiczny rozwój spółki i spełnienie oczekiwań jej akcjonariuszy – zapowiedział Maksymilian Świniarski, nowy prezes zarządu przedsiębiorstwa Biomed Lublin S.A.

Rada nadzorcza postawiła przed nowym prezesem konkretne cele.

– Priorytety oraz plany biznesowe firmy wyznaczone i realizowane przez spółkę w ostatnich latach nie ulegają zmianie. Jestem przekonany, że Maksymilian Świniarski, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie menedżerskie zdobyte w globalnych koncernach farmaceutycznych, da spółce kolejny impuls do rozwoju i optymalnego wykorzystania posiadanych zasobów. Dziękuję Piotrowi Ficowi za jego wkład w rozwój biznesu oraz wieloletnią i owocną współpracę. Chciałbym, aby współpracował ze spółką jako doradca, w szczególności w okresie wdrożenia nowego prezesa – stwierdził Jarosław Błaszczak, przewodniczący rady nadzorczej firmy Biomed Lublin S.A.

Piotr Fic był związany z przedsiębiorstwem od 2019 roku, na początku jako członek zarządu ds. operacyjnych, a następnie wiceprezes i pełniący obowiązki prezesa.

– Współzarządzałem spółką w okresie, gdy Biomed Lublin odnosił ważne sukcesy. Wspólnie stworzyliśmy silną organizację, firma istotnie poprawiła parametry finansowe, osiągnęliśmy rekordowy poziom sprzedaży i została wdrożona strategia dla produktów BCG, na realizację której pozyskaliśmy ponad 70 mln zł dotacji publicznych. Przyszedł czas na nowe wyzwania. Dziękuję wszystkim współpracownikom za owocną współpracę i życzę mojemu następcy i całemu zespołowi Biomedu Lublin dalszych sukcesów – podkreślił Piotr Fic.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe