Wyślij
Udostępnij:
 
 
Dżuma po latach wraca. Czy to już epidemia?
 
Działy: Aktualności
Już 10 państw podjęło działania, które mają zapobiec epidemii. W grupie tej są: Republika Południowej Afryki, Etiopia, Kenia, Mozambik, Seszele, Tanzania, Reunion (należy do Francji), Mauritius, Komory i Madagaskar. Dziesiątym jest Malawi.
- Pierwsze zachorowania na dżumę zanotowano w sierpniu na Madagaskarze. Zmarło 140 osób. Krótko po tym w najbliższych państwach pojawiło się kolejnych 2 tysiące przypadków – pisze o2.pl .

Odmiana dżumy, która zaatakowała na Madagaskarze daje się leczyć antybiotykami, jednak specjaliści wolą być przygotowani, gdyby sytuacja miała się pogorszyć. Lekarzy bardzo martwi szybkie tempo rozprzestrzeniania się choroby. Według WHO szczyt zachorowań wypadnie w kwietniu 2018 roku.

- Osoby zarażone zwykle mają pierwsze objawy podobne do grypy: nagły i wysoka gorączka, dreszcze, bóle głowy i ciała oraz osłabienie, wymioty i nudności. Inkubacja trwa od 3 do 7 dni - można przeczytać w opisie Światowej Organizacji Zdrowia.

Dżuma zabiła w XIV wieku w Europie nawet 200 milionów ludzi. Nazywana "czarną śmiercią" była jedną z najbardziej zabójczych epidemii w historii.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe