Archiwum

Geraldine Schenk dyrektorem zarządzającym Janssen Polska

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Agnieszka Starewicz-Jaworska
|
Źródło: Janssen Polska
Związana z Johnson & Johnson od 20 lat Geraldine Schenk 1 czerwca obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego Janssen Polska.
– Ogromnie cieszę się, że będę mogła wykorzystać moje wieloletnie doświadczenie na rynku farmaceutycznym na rzecz pacjentów w Polsce. Cieszy mnie również perspektywa pracy z utalentowanym polskim zespołem i jestem przekonana, że jej efektem będzie szersze wykorzystanie innowacyjnych terapii Janssen – zapowiada Geraldine Schenk, cytowana w komunikacie prasowym opublikowanym na stronie internetowej firmy.

O nowej dyrektor
Geraldine Schenk rozpoczęła karierę w Johnson & Johnson w 2003 roku w Janssen Szwajcaria, gdzie kilkukrotnie awansowała, ostatecznie pełniąc funkcję dyrektora do spraw komercyjnych i członka zarządu Janssen w Szwajcarii i Austrii. W ostatnich latach była dyrektorem do spraw komercyjnych w obszarze immunologii i neurologii w Janssen Niemcy – tam również była członkiem zarządu. Ponadto podczas 20 lat w Johnson & Johnson Geraldine Schenk rozwijała od strony komercyjnej produkty Janssen w strategicznych funkcjach globalnych i regionalnych w USA i w Europie – w tym czasie pracowała niemal z każdym obszarem terapeutycznym, który znajduje się w portfolio firmy.

Geraldine Schenk jest Austriaczką – to absolwentka Uniwersytetu w Innsbrucku, interesuje się historią, archeologią i literaturą. W wolnym czasie gra w golfa i uprawia jogging.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.