Wyślij
Udostępnij:
 
 
Twitter/JarosławGowin

Gowin nie chce wyborów 10 maja, proponuje przedłużenie kadencji prezydenta o dwa lata

Autor: Krystian Lurka |Data: 03.04.2020
 
 
- Stoimy przed własnym sumieniem, przed historią i narodem, wobec wyboru: życie albo śmierć - oznajmił podczas piątkowej konferencji prasowej Jarosław Gowin. Lider Porozumienia zaproponował wydłużenie kadencji Andrzeja Dudy do siedmiu lat, bez reelekcji.
Gowin zapowiedział, że Porozumienie złoży projekt zmiany ustawy zasadniczej i zaapelował do opozycji, by go poparła i zaproponował kalendarz zmian. Poinformował, że chce, aby projekt mógł być procedowany za 30 dni, dlatego zbiera podpisy do poniedziałku. - Sejm może rozpocząć prace 7 maja, Senat przyjąć 8 maja, a prezydent podpisać zmianę 9 maja. I to jest jedyny konstytucyjnie pewny sposób na przeniesienie terminu wyborów – wyjaśnił podczas konferencji prasowej.

- Apeluję do posłów wszystkich klubów o podpisy pod projektem zmian w konstytucji - mówił Gowin i dodał, że liczba chorych i zmarłych na koronawirusa SARS-CoV-2 będzie zwiększać się w szybkim tempie. - Dlatego proszę o niepopieraniu poselskiego projektu PiS dotyczącego głosowania korespondencyjnego – podsumował.

O sprawie poinformowały „Gazeta Wyborcza” i „Wirtualna Polska”.

Przeczytaj także: „Prof. Chybicka: Wybory prezydenckie to ma być święto narodowe, a nie zabawa na zwłokach” i „Naukowcy i lekarze list napisali”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe