Wyślij
Udostępnij:
 
 

Ile miejsc dla przyszłych lekarzy? 7816 na lekarskim i 1395 na lekarsko-dentystycznym

Źródło: KL, Ministerstwo Zdrowia
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 05.04.2018
 
 
Tagi: student, studenci
Ministerstwo Zdrowia zwiększa liczbę miejsc na studiach medycznych. Projekt rozporządzenia w sprawie limitu przyjęć na kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny w roku akademickim 2018/2019 zakłada, że limit miejsc wyniesie 9211, w tym 7816 na kierunku lekarskim oraz 1395 na lekarsko-dentystycznym. Dziewiętnaście uczelni, w tym dwanaście nadzorowanych przez Ministerstwo Zdrowia, ma w kolejnym roku kształcić studentów medycyny.
Zgodnie z projektem rozporządzenia największy przyrost liczby miejsc nastąpi na studiach magisterskich prowadzonych w formie stacjonarnej w języku polskim (na kierunku lekarskim w stosunku do roku poprzedniego będzie o 229 miejsc więcej, a na kierunku lekarsko-dentystycznym o 28).

Resort dąży do sukcesywnego zwiększania liczby studentów na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym, w związku z brakami kadrowymi w polskiej służbie zdrowia. Liczba miejsc na studiach lekarskich w ostatnich latach stale rośnie.

Zgodnie z art. 8 ust. 9 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym, limit przyjęć na kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny w poszczególnych uczelniach określa (w drodze rozporządzenia) minister zdrowia w porozumieniu z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego, uwzględniając zasady określone w ust. 4 ustawy, możliwości dydaktyczne uczelni oraz zapotrzebowanie na absolwentów tych kierunków.

Dziewiętnaści uczelni, w tym dwanaście nadzorowanych przez Ministerstwo Zdrowia, ma w kolejnym roku akademickim kształcić studentów medycyny.Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe