Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jarosław Pinkas nowym konsultantem krajowym w dziedzinie zdrowia publicznego
Źródło: KL, Polska Agencja Prasowa
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 26.06.2018
 
 
Pinkas poinformował, że nominację otrzymał w poniedziałek (25 czerwca), a od przyszłego tygodnia zacznie oficjalnie urzędowanie. Pytany o ewentualny plan działań w roli konsultanta, odpowiedział, że jest on szczegółowo uregulowany przez odpowiednie przepisy.
Zastąpi na tym stanowisku prof. Mirosława J. Wysockiego.

Jarosław Pinkas jest pełnomocnikiem prezesa Rady Ministrów do spraw organizacji struktur administracji publicznej właściwych w zakresie bezpieczeństwa żywności.

- Pinkas, doktor hab. nauk medycznych, był poprzednio sekretarzem stanu w KPRM i pełnomocnikiem rządu ds. utworzenia jednolitej instytucji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo żywności, a w latach 2005-07 był wiceministrem zdrowia. Ponownie funkcję wiceministra pełnił od listopada 2015 r. do lutego 2017 r. Następnie - od kwietnia 2017 r. do marca 2018 r. - był sekretarzem stanu w KPRM - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe