Wyślij
Udostępnij:
 
 

Kempa: Reforma zdrowia będzie najtrudniejszą z reform, jakie czeka rząd

Źródło: KL, Polska Agencja Prasowa
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 08.01.2017
 
 
- Ten rok to są dwa priorytety dla rządu. To ochrona zdrowia i gospodarka - powiedziała Beata Kempa w niedzielę (8 stycznia) w Jarosławiu (Podkarpackie). Szefowa kancelarii premiera wzięła udział w przekazaniu miejscowemu szpitalowi nowoczesnego ambulansu.
Beata Kempa powiedziała, że obecnie minister zdrowia przygotowuje reformę ochrony zdrowia, której założenia będą prezentowane w trakcie roku. O sprawie poinformowała Polska Agencja Prasowa

- Nie chciałabym wychodzić przed szereg, ale oczywiście znam główne założenie, to m.in. kwestia uporządkowania spraw związanych z zadłużeniem szpitali, bo to największa bolączka wszystkich organów prowadzących szpitale. Też kwestia związana z naszym hasłem wyborczym, czyli likwidacja NFZ. Dyskusje trwają, spotykamy się z przedstawicielami różnych środowisk medycznych - powiedziała Kempa.

Według szefowej kancelarii premiera, przygotowywana reforma zdrowia będzie najtrudniejszą z reform, jakie czeka rząd. - Mamy nadzieję, że totalna opozycja w Sejmie pozwoli nam pracować i przyjmować dobre rozwiązania - dodała i przypomniała, że w minionym roku dla rządu najważniejsza była kwestia inwestycji w rodzinę i obniżenie wieku emerytalnego.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe