Wyślij
Udostępnij:
 
 
Naczelna Izba Lekarska

Kozierkiewicz analizuje „strategie wyjścia” z kryzysu koronawirusowego ►

Autor: Krystian Lurka |Data: 11.04.2020
 
 
Ekspert zdrowotny Adam Kozierkiewicz opisuje dwa sposoby, jak ograniczyć liczbę zachorowań lub zgonów na COVID-19. – Pierwszym rozwiązaniem, które stosujemy w Polsce, jest „zamrożenie” funkcji państwa i społeczeństwa. Jednak koszty społeczne i zdrowotne tej decyzji są bardzo wysokie i trudno tę strategię stosować przez najbliższe 12-18 miesięcy. Dlatego pewnym rozwiązaniem może być izolowanie zidentyfikowanych „enklaw” wolnych od zakażeń. Mogłyby one powracać do normalnego funkcjonowania z wyjątkiem przemieszczania się ludności poza ich granice - wyjaśnia „Menedżerowi Zdrowia” Kozierkiewicz. Jakie jest drugie rozwiązanie?
Druga strategia zakłada unikanie zgonów, godząc się na zakażania w populacji o niskim ryzyku zgonu. - W tej strategii należałoby izolować ludzi z grup ryzyka, natomiast pozostali stopniowo, z zachowaniem możliwych środków ostrożności, mogliby wracać do normalnych zajęć – opisuje Kozierkiewicz.

Która „strategia wyjścia” jest lepsza? „Menedżer Zdrowia” udostępnia 20-minutowy wykład dr. Kozierkiewicza.Sprawę będziemy kontynuować na łamach „Menedżera Zdrowia”.

Przeczytaj także: „Prof. Simon: Nie jesteśmy przygotowani na COVID-19” i „Prof. Flisiak: COVID-19 zawita wkrótce do każdego szpitala”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.