Wyślij
Udostępnij:
 
 
Bartosz Bobkowski/Agencja Gazeta

Kuczyński o programach socjalnych i ochronie zdrowia

Źródło: Business Insider
Autor: Krystian Lurka |Data: 21.01.2020
 
 
- Szymon Hołownia popiera program „500 plus”, ja te pieniądze wydałbym na służbę zdrowia - przyznaje Piotr Kuczyński, koordynator zespołu doradców gospodarczych Hołowni i były główny analityk Xelionu. Mówi też o tym, czy „trzynastka” i „czternastka” powinny się znaleźć w corocznym budżecie.
Czy program „500 plus” powinien być utrzymany w tym kształcie?

- To trudne sprawa. W ocenie „500 plus” różnimy się z Szymonem Hołownią. Gdybym miał takie pieniądze, wydałbym je na ochronę zdrowia. Wiem jednak, że ten program jest już nie do ruszenia. Szymon Hołownia popiera program „500 plus”, ale nie jest przeciwny racjonalnym zmianom, które musiałyby być przeprowadzone po szerokich konsultacjach - mówi Kuczyński.

„Business Insider” pyta, co z emeryturami, i czy „trzynastka” i „czternastka” powinny się znaleźć w corocznym budżecie.

- Ten zasiłek nie jest racjonalnym wspomożeniem emerytów. Lepsze byłoby przeznaczenie tych pieniędzy na politykę senioralną i ochronę zdrowia, a zwłaszcza geriatrię – przyznaje Kuczyński.

Przeczytaj także: „Kuczyński: Podniesienie płacy minimalnej? "Oberwą" przedsiębiorcy, dyrektorzy szpitali i personel medyczny”

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe