Wyślij
Udostępnij:
 
 
Kukiz'15 apeluje o okrągły stół w zdrowiu
 
Działy: Aktualności
- Apelujemy do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła i premiera Mateusza Morawieckiego o zorganizowanie okrągłego stołu w sprawie służby zdrowia, któremu miałby przewodzić prezydent Andrzej Duda - powiedział we wtorek Jarosław Sachajko, wiceszef klubu Kukiz‘15 .
W proteście przeciwko niewystarczającym nakładom przeznaczanym na służbę zdrowia, w ostatnich tygodniach lekarze wypowiadali klauzulę opt-out, czyli zgodę na pracę w wymiarze przekraczającym przeciętnie 48 godzin na tydzień w przyjętym okresie rozliczeniowym (nie dłuższym niż cztery miesiące). Dzięki tym umowom szpitale są w stanie zapewnić całodobową opiekę lekarską.

- Chcemy, aby czym prędzej wszystkie środowiska wypowiedziały się nad własnymi pomysłami na ratowanie służby zdrowia - zaapelował we wtorek w Sejmie członek komisji zdrowia Jarosław Sachajko.

Jak przekonywał, nie ma zgody klubu Kukiz‘15 „na zaniechania w służbie zdrowia”.

- Zaniechania, jakie mamy w tej chwili w służbie zdrowia powodują to, że nasi krewni żyją o 6 lat krócej. W Europie Zachodniej średnia długość życia to jest co najmniej 6-7 lat dłużej. Zaniechania w służbie zdrowia powodują to, że dzieci do 5. roku życia prawie dwukrotnie częściej umierają niż w Europie Zachodniej - mówił.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe