Wyślij
Udostępnij:
 
 
Maciej Miłkowski nowym wiceministrem zdrowia
Źródło: BL, Ministerstwo Zdrowia
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 18.06.2018
 
 
Łukasz Szumowski powołał Macieja Miłkowskiego, wieloletniego zastępcę prezesa NFZ, na stanowisko wiceministra zdrowia.
Miłkowski ukończył Szkołę Główną Handlową, a także studia MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie - Zarządzanie i Ekonomika Technologii Medycznych. Rozpoczynał pracę w bankowości inwestycyjnej w Polskim Banku Inwestycyjnym.

Od początku, to jest od kwietnia 1998 r., współorganizował Mazowiecką Regionalną Kasę Chorych i został jej pierwszym członkiem zarządu ds. ekonomiczno-administracyjnych oraz dyrektorem finansowym. Od czerwca 2007 r. do stycznia 2016 r. był zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Od 15 lutego 2016 r. pełnił funkcję Zastępcy Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Finansowych.

Po niedawnym powołaniu na stanowisko wiceministra Sławomira Gadomskiego, Miłkowski jest drugim specjalistą od finansów w ścisłym kierownictwie resortu.

Przeczytaj także: "Andrzej Jacyna prezesem NFZ", "Jakie zmiany w drużynie Ministerstwa Zdrowia?" i "Marek Tombarkiewicz dyrektorem NIGRiR".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe