Wyślij
Udostępnij:
 
 

Mary Bussell o raporcie „Breathing in a new era”

Autor: Krystian Lurka |Data: 12.02.2020
 
 
- Co piąty zgon z powodu nowotworu jest następstwem raka płuca, chociaż jest to choroba, której w znacznym stopniu można zapobiec. Wskaźniki przeżycia nie tylko są niskie, lecz także znacznie się różnią w poszczególnych krajach – mówiła dr Mary Bussell z The Economist Intelligence Unit podczas „Priorytetów 2020”, powołując się na raport „Breathing in a new era”. Ekspertka w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia” omówiła dokument.


Aby ściągnąć skrócona streszczenie dokumentu po polsku, kliknij w: Skrócona wersja raportu „Breathing in a new era” po polsku. Jeśli chcesz ściągnąć pełną wersję raport w języku angielski, kliknij w: „Breathing in a new era”.

Polska premiera raportu „Breathing in a new era” odbyła się podczas „Priorytetów 2020”.

„Breathing in a new era” to raport sporządzony przez The Economist Intelligence Unit (EIU), dokument opisuje zapadalność na nowotwory płuca w Europie oraz sposoby radzenia sobie z tym problemem w poszczególnych państwach.

„Breathing in a new era” określa aktualne wyniki leczenia chorych na raka płuca i ich poprawę. Jest to wyzwanie, które dotyczy całej Europy. Raport stanowi impuls do działań poprawiających plany walki z rakiem i polityki zdrowotne poszczególnych krajów. Wyniki analizy pozwolą poszczególnym krajom sprawdzić, jak radzą sobie w porównaniu z innymi, a wnioski będą mogły być wykorzystane do poprawy sytuacji.

O raporcie rozmawiali:
- Mary Bussell z The Economist Intelligence Unit,
- Sławomir Gadomski, wiceminister zdrowia,
- Maciej Krzakowski, konsultant krajowy w dziedzinie onkologii klinicznej,
- Rodryg Ramlau, członek zarządu Polskiej Grupy Raka Płuca,
- Aleksandra Rudnicka, rzecznik Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych.

Przeczytaj także: „Polska premiera raportu „Breathing in a new era”, „Prof. Maciej Krzakowski o wnioskach z raportu „Breathing in a new era””, „Prof. Ramlau: Dostęp do nowoczesnego leczenia u chorych na raka płuca jest utrudniony”, „Gadomski: Rak płuca będzie priorytetem” i Nagrania paneli z „Priorytetów 2020”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe