Wyślij
Udostępnij:
 
 

Milena Kruszewska zabrała głos w sprawie likwidacji systemu rezydenckiego

Źródło: KL
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 20.04.2017
 
 
Łukasz Jankowski, członek zarządu Porozumienia Rezydentów powiedział w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia", że organizacja zastanawia się, czy nie zaapelować o zlikwidowanie systemu rezydenckiego. Odniosła się do tego przedstawicielka Ministerstwa Zdrowia.
Milena Kruszewska, rzeczniczka Ministerstwa Zdrowia:
- Zgodnie z postulatami środowiska, wiele lat temu został wprowadzony system rezydencki kształcenia specjalizacyjnego, mający stanowić podstawową formę odbywania specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów. Zasada ta została podtrzymana w ramach prac powołanego przez ministra zdrowia zespołu ekspertów do spraw opracowania zmian systemu kształcenia podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów. W trakcie posiedzeń zespołu żadna strona (w tym również osoby reprezentujące młodych lekarzy) nie zgłaszała postulatu likwidacji rezydentur, wręcz przeciwnie – podnoszono konieczność dążenia do docelowego modelu, który zapewnia każdemu młodemu lekarzowi odbywanie specjalizacji w ramach rezydentury.

Prace ministerstwa skupione są na szukaniu, analizowaniu i wprowadzaniu rozwiązań, które w rzeczywisty sposób przyczyniają się do poprawy systemu. Jest tak wiele pracy, że trudno w takiej sytuacji pochylać się nad prowokacyjnymi pomysłami, mającymi na celu głównie skupienie uwagi mediów, a nie realne, oczekiwane przez środowisko, pozytywne zmiany.

Przeczytaj także: "Patrzcie, system rezydencki jest niewydolny. Zlikwidujmy go!".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe