Wyślij
Udostępnij:
 
 
Adam Guz/KPRM

Miliony dla gmin za zaszczepionych ►

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 30.07.2021
 
 
Premier Mateusz Morawiecki po raz kolejny zachęcał Polaków do szczepień, zapowiadając przy tym rozpoczęcie programów proszczepionkowych za pół miliarda złotych. – Będzie to program dla samorządów. Trzy gminy w każdym powiecie o największym wzroście wyszczepialności otrzymają kolejno – milion, pół miliona i 250 tys. zł na najbardziej potrzebne wydatki – przyznał.
– Zaszczepienie się jest jedyną i skuteczną możliwością walki z COVID-19. Ofiarami koronawirusa są głównie ludzie niezaszczepieni – to 99 proc. tych najbardziej dramatycznych przypadków – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. Premier zachęcał do szczepień i podkreślał, że stworzona infrastruktura jest w stanie przyjąć ok. 700 tys. chętnych dziennie. Dodał, że tylko szczepienia mogą pomóc uniknąć zamknięcia gospodarki.

Zaapelował też do przeciwników szczepień.

– Przestańcie prowadzić kampanię fake newsów i agresji – mówił Morawiecki i zapowiedział, że we wrześniu rozpoczną się „duża kampania proszczepionkowa oraz programy, na które przeznaczono pół miliarda złotych”. – Będzie to program dla samorządów. Trzy gminy w każdym powiecie o największym wzroście wyszczepialności otrzymają kolejno – milion, pół miliona i 250 tys. zł na najbardziej potrzebne wydatki – przyznał.

W konferencji uczestniczyli także minister zdrowia Adam Niedzielski oraz szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.Przeczytaj także: „Mapa immunizacji”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe