Ministerialno-płatnikowy zawrót głowy, czyli resort mówi swoje, a NFZ swoje. Kto ma rację?

Udostępnij:
Nie wiadomo. Sytuacja jest absurdalna, bo chodzi o kwestię fundamentalną, czyli o likwidację Narodowego Funduszu Zdrowia. Ministerstwo dementuje to, co wcześniej powiedział pełniący obowiązki prezesa NFZ.
Andrzeja Jacyna, pełniący obowiązki Narodowego Fundusz Zdrowia - podczas "Forum Rynku Zdrowia" - odniósł się do planowanego przez resort zdrowia terminu likwidacji NFZ, czyli 1 stycznia 2018 roku. - Obawiam się, że ten termin może okazać się, z różnych powodów, trudny do dotrzymania - stwierdził Jacyna.

W środę (2 listopada) resort opublikował komunikat, w którym prostuje „doniesienia medialne” dotyczące daty likwidacji NFZ. Ministerstwo informuje, że... likwidacja NFZ nastąpi 1 stycznia 2018 roku.

- Narodowy Fundusz Zdrowia zostanie zlikwidowany 1 stycznia 2018 roku, czyli już po wprowadzeniu zakazu komercjalizacji publicznych szpitali, utworzeniu sieci szpitali i wprowadzeniu nowych zasad ich finansowania. Minister zdrowia, planując harmonogram zmian w systemie opieki zdrowotnej, celowo rozdziela poszczególne etapy reformy. Pozwoli to na sprawne przejście z jednego systemu do drugiego, bez zbędnych obciążeń dla pacjentów i innych uczestników systemu. Minister zdrowia jest w stałym kontakcie z pełniącym obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Kolejne spotkanie, podczas którego zostaną poruszone zagadnienia związane z likwidacją Narodowego Funduszu, Zdrowia odbędzie się w tym tygodniu - czytamy w komunikacie ministerstwa.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.