Ministrowie zdrowia zdradzą menedżerom swoje rekomendacje

Udostępnij:
Wiceministrowie: Marek Tombarkiewicz i Jarosław Pinkas oraz Andrzej Jacyna, pełniący obowiązki prezesa NFZ powiedzą uczestnikom konferencji "Hospital & Healthcare Management" jakie są ich rekomendacje dotyczące koordynowanej ochrony zdrowia. To temat przewodni tegorocznej, jubileuszowej edycji tego prestiżowego spotkania. Czy decydenci wypracują nowe strategie i wskażą priorytety?
Być może. I niewykluczone, że pomogą im w tym autorytety ze USA: Scott McCallum były gubernator stanu „polskiego” Wisconsin i George W. Handy, założyciel "Activity for Innovation and Economic Growth". Konferencja rozpoczyna się w czwartek i potrwa do piątku. Organizowana jest w Warszawie, przez wydawnictwo "Termedia".

- W konferencji biorą udział najważniejsze osoby decydujące o obliczu polskiego systemu ochrony zdrowia - podkreśla prof. Jarosław Fedorowski, przewodniczący rady programowej "X Międzynarodowej Konferencji Hospital & Healthcare Management 2016" w Warszawie, prezes Polskiej Federacji Szpitali gubernator i członek Prezydium Europejskiej Federacji Szpitali HOPE. - Mamy nadzieję, że rozmowy będą inspiracją do konkretnych działań resortu i płatnika - dodaje.

Być może takie plany "stworzą się" podczas czwartkowej sesji pt.: "Koordynowana ochrona zdrowia: projekty i wdrożenia Narodowego Funduszu Zdrowia, rekomendacje Ministerstwa Zdrowia". Poprowadzi ją Wojciech Zawalski, dyrektor departamentu świadczeń w centrali Narodowego Funduszu Zdrowia.

W sesji wezmą udział: wiceministrowie zdrowia; Jarosław Pinkas i Marek Tombarkiewicz; Andrzej Jacyna, pełniący obowiązki prezesa w Narodowym Funduszu Zdrowia; Justyna Mieszalska, dyrektor departamentu zdrowia publicznego w Ministerstwie Zdrowia oraz Sylwia Wądrzyk Bularz, dyrektor biura komunikacji społecznej w Narodowym Funduszu Zdrowia.

Nie zabraknie też autorytetów zza oceanu, którzy wesprą merytorycznie, zaplanowany w ramach konferencji piątkowy Polsko-Amerykański Szczyt Zdrowia. Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Ambasadą USA w Polsce. Goście specjalni z USA to Scott McCallum i George W. Handy.

Pierwszy to były gubernator stanu Wisconsin, w którym znaczny odsetek mieszkańców stanowią Polacy. Jest absolwentem Johns Hopkins School of Advanced International Studies. Doktorat zdobył na University of Wisconsin - Milwaukee in 2016. Po tym, gdy przestał być gubernatorem związał się z Aidmatrix Foundation: jako jej przewodniczący doprowadził ją do pozycji światowego lidera pośród dostawców nowoczesnych technologii dla sektora humanitarnego. Fundacja działa na pięciu kontynentach.
Scott McCallum będzie mówił na temat wspólnego projektu na rzecz doskonalenia kompetencji kluczowego personelu medycznego pod kątem skutecznego wdrażania innowacyjnych procedur i nowych technologii".

Drugi gość z "Ameryki" to dyrektor Activity for Innovation and Economic Growth (AIEG). Organizacja zajmuje się projektami z zakresu ekonomii, społeczeństwa i bezpieczeństwa. Koordynuje wysiłki ok. 500 ekspertów z 29 krajów, zajmując się między innymi zagadnieniami ochrony zdrowia i współpracy transgranicznej. W przeszłości był szefem departamentu w Instytucie Studiów Strategicznych i Międzynarodowych, uczestniczył w koordynowaniu amerykańskich programów pomocowych dla krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

George W. Handy wystąpi podczas sesji "Szpitale bez papierosa. Zwalczanie palenia tytoniu w Polsce".

Konferencja Hospital & Healthcare Management od lat słynie także z prezentacji dobrych, wdrożonych już praktyk w Polsce. Koordynowana opieka medyczna jest dzisiaj bardzo popularnym tematem, choć interpretacje terminu bywają różne. Czym jest? Jak ją wdrażać? W jakiej skali? Na te pytania postara się odpowiedzieć Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED podczas prelekcji „Opieka koordynowana z perspektywy korzyści dla Pacjenta, systemu i świadczeniodawcy”. Ścieżka pacjenta nie jest tożsama ze ścieżką płatnika czy świadczeniodawcy, dlatego co do zasady powinna być koordynowana pomiędzy różnymi poziomami systemu opieki. Wdrożenie koordynacji jest wyzwaniem, ale też ogromną szansą na poprawę skuteczności leczenia.


Zapoznaj się z planowanym przebiegiem konferencji na stronie internetowej wydarzenia pod adresem: "Program".

Przeczytaj także tekst pod tytułem: "Ameryka" w Warszawie, czyli światowa czołówka menedżerów zdrowia na "Hospital & Healthcare Management"
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.