Wyślij
Udostępnij:
 
 
Prawo i Sprawiedliwość

Nie będzie powrotu do lockdown

Źródło: Polsat News, PAP
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 26.07.2020
 
 
– Polacy nauczyli się żyć z wirusem i znacznie mniej boją się zakażenia. Mniej obawiają się także ewentualnego zaostrzenia zasad w przypadku nasilenia się pandemii, bo już je poznali. Nie planujemy kolejnego lockdown, ponieważ poprzedni był bardzo bolesny dla gospodarki – ocenił premier Mateusz Morawiecki.
Premier podczas wywiadu w „Polsat News" zaznaczył, zasady które należy przestrzegać to utrzymywanie dystansu, maseczki i dezynfekcja. – Dzięki temu myślę, że Polacy dzisiaj łatwiej ewentualną drugą falę zaakomodują – mówił Morawiecki.

Twierdził też, że kwarantanna społeczna jest zbyt obciążająca dla gospodarki. - We Włoszech, czy Hiszpanii to będzie recesja największa od II wojny światowej, podobnie Francji, Niemczech, bogatej Holandii i Belgii. A my w Europie byliśmy podziwiani za to, że tak szybko się odbijamy - podkreślił Morawiecki.

Tego samego zdania jest minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, która zapowiedziała, że o lockdownie dziś absolutnie nie rozmawiamy. Dodała, że w przypadku ewentualnego nawrotu epidemii koronwirusa, najważniejsze będzie przywrócenie reżimów sanitarnych i przestrzeganie wytycznych opracowanych w zakresie dystansu, dezynfekcji oraz osłaniania ust.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe