Wyślij
Udostępnij:
 
 
Nieaktualny certyfikat jakości? To nic, szpital nie straci wyższego finansowania
 
Działy: Aktualności
Resort zdrowia zmienia rozporządzenie w sprawie sposobu ustalania ryczałtu sieci szpitali. Ustalając finansowanie na kolejny okres rozliczeniowy, Narodowy Fundusz Zdrowia będzie musiał uwzględnić współczynnik korygujący podnoszący wartość ryczałtu za akredytację nawet wówczas, gdy ta wygasła, a placówka czeka na jej odnowienie.
- Resort koryguje rozporządzenie w odpowiedzi na apele dyrektorów szpitali, którzy od miesięcy czekają na odnowienie akredytacji - informuje "Rzeczpospolita" i wyjaśnia, że utrata punktów za akredytację oznaczałaby dla nich stratę od 1 do 2 proc. kontraktu, co dla największych z nich równałoby się nawet kilku milionom złotych.

Co na to dyrektorzy?

– To słuszna korekta, bo jeżeli szpital miał już certyfikat i stara się o nowy, najpewniej utrzymuje standardy – mówi Piotr Pobrotyn, szef Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu w rozmowie z "Rzeczpospolitą", i tłumaczy, że brak przedłużenia certyfikatu wynika z tego, że pracownicy Centrum Monitorowania Jakości nie są w stanie na bieżąco ocenić wszystkich chętnych szpitali.

Przeczytaj także: "Gałczyńska-Zych: MZ i CMJ zabijają jakość".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe