Wyślij
Udostępnij:
 
 

Nowotwory głowy i szyi będą diagnozowane w miejscu pracy

Źródło: PAP
Autor: Alicja Kostecka |Data: 26.08.2019
 
 
Bezpłatne badania laryngologiczne przeprowadzać będą w siedzibach wielkopolskich firm lekarze ze Szpitala Klinicznego im Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu. Przedsięwzięcie ma pomóc w szybkim rozpoznawaniu nowotworów głowy i szyi.
Nowotwory głowy i szyi stanowią w Polsce około 6 proc. wszystkich nowotworów i są przyczyną około 5 proc. zgonów z powodu choroby nowotworowej. Nowotwory głowy i szyi to nowotwory zlokalizowane w obrębie jamy nosowej i ustnej, języka, gardła, krtani, ślinianek, zatok oraz ucha. Pojawiające się objawy nie są charakterystyczne, a pierwsze symptomy mogą przypominać zwykłe przeziębienie. Z tego powodu w początkowym stadium choroby są rzadko rozpoznawane.

W przedsięwzięcie polegające na przeprowadzeniu w siedzibach wielkopolskich firm bezpłatnych badań laryngologicznych zaangażowały się już pierwsze duże przedsiębiorstwa: firmy logistyczne, handlowe, producent opon i regionalny przewoźnik kolejowy, spółka Koleje Wielkopolskie - informuje koordynator ds. programów profilaktycznych i przesiewowych poznańskiego szpitala Katarzyna Kukawska. Akcja zdrowotna "Pracodawca dbający o zdrowie pracowników" jest inicjatywą kierownika Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej prof. Małgorzaty Wierzbickiej.

Akcja zdrowotna prowadzona jest w ramach programu profilaktyki nowotworów głowy i szyi "Daj sobie szansę", który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego i Wdrażany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Szpital czeka na kontakt od przedstawicieli przedsiębiorstw zainteresowanych udziałem w przedsięwzięciu.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe