Kancelaria Premiera

Nowy kierunek lekarski w Pile ►

Udostępnij:
– Zwiększamy liczbę lekarzy w polskiej służbie zdrowia po to, by skrócić kolejki – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, informując o przeznaczeniu 40 mln zł na utworzenie nowego kierunku lekarskiego w Wielkopolsce.
Chodzi kształcenie lekarzy w Nadnoteckim Instytucie Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Pile, w którym 26 września był premier.

– Zwiększamy liczbę miejsc na studiach lekarskich – w roku akademickim 2023/2024 będzie to o 3616 więcej niż w 2015 r., kiedy rządziła Platforma Obywatelska – łącznie 9804 miejsca. Wszystko po to, aby skrócić kolejki do lekarzy – wyliczył premier Morawiecki, podkreślając, że „wcześniej, przed 25 laty, specjaliści wyjeżdżali z Polski”.

– Kiedy zaczynaliśmy rządzić, w kraju było 166–167 tys. lekarzy, dziś jest ich około 191 tys. Na tym jednak nie poprzestajemy. Chcemy, aby tu, w Pile, powstał wydział medyczny. Na pierwszym roku będzie studiować 60 osób, a w kolejnych latach nabory się zwiększą – zapowiedział.

Na utworzenie kierunku lekarskiego w Pile Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu otrzymał 40 mln zł.

Fragment wystąpienia do obejrzenia poniżej.Przeczytaj także: „Kolejki krótsze czy dłuższe?”, „Kierunek (lekarski) Piła” i „Kierunek lekarski w Pile?”.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.