Wyślij
Udostępnij:
 
 
Ojciec Rydzyk apeluje do młodych lekarzy, by wyzbyli się chęci „zarabiania kokosów”
 
Działy: Aktualności
Podczas 27. Pielgrzymki Rodziny "Radia Maryja" dyrektor tej rozgłośni, ojciec Tadeusz Rydzyk zaapelował do młodych lekarzy, aby swojej energii nie kierowali na „zarabianie kokosów”, a na „służenie ludziom”.
Jak opisują „Wirtualne Media”, ojciec Rydzyk dziękował przedstawicielom różnych służb i grup zawodowych, wśród nich lekarzom, za ich często ofiarną czy społeczną pomoc. Ale nawiązując do kierowanych przez ich środowiska do rządu postulatów płacowych zaczął lekarzy napominać.

- Prosimy was, służbę zdrowia, także tych lekarzy, którzy mają bardzo dużo energii, są bardzo młodzi, zaczynają. Prosimy, miejcie cierpliwość i nie chciejcie najpierw zarabiać kokosów. Zechciejcie najpierw służyć ludziom – mówił.

Za wzór obecnemu pokoleniu lekarzy stawiał pokolenie wojenne i tuż powojenne.

- Tak, jak służyli wasi bracia, wasze wzory – nawet w czasach komunistycznych, nawet w czasach Powstania Warszawskiego – mówił ojciec Rydzyk i dodawał: - Nie brali pieniędzy, oni służyli. Księża nie mieli żadnego ubezpieczenia, a lekarze pomagali kapłanom i nie pytali, czy będą szykany.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe