Policja.gov.pl

Paczkomatem rozprowadzał fentanyl

Udostępnij:

Policjanci z Iławy zatrzymali w Giżycku 46-letniego mężczyznę, który miał nielegalnie posiadać i udostępniać innym osobom środki odurzające, w tym te zawierające dostępny jedynie na receptę fentanyl.

Iławscy policjanci, wyjaśniając okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało zostało znalezione w maju na jednej z ulic Iławy, ustalili, że przed śmiercią najprawdopodobniej wprowadził do swojego organizmu fentanyl – silny środek przeciwbólowy, legalnie dostępny jedynie na receptę.

Analizując sposób, w jaki wszedł w posiadanie tego środka, dotarli do osoby, która miała mu go dostarczyć – zatrzymali 46-letniego mieszkańca Giżycka, który do dystrybucji środka odurzającego miał wykorzystywać paczkomaty.

Mężczyzna w miejscu zamieszkania posiadał plastry zawierające fentanyl.

Policjanci wyjaśnią, czy mężczyzna swoją działalnością przyczynił się do tej śmierci.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów związanych z posiadaniem i udzielaniem nielegalnych substancji mieszkańcowi Giżycka, do których się przyznał. Ponadto prokurator rejonowy w Iławie przedstawił mu zarzut narażenia innej osoby na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Na wniosek prokuratora rejonowego w Iławie Sąd Rejonowy w Iławie zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Każde zażycie środka odurzającego czy nadmiernej dawki silnego leku przeciwbólowego, dostępnego jedynie na receptę, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia osób, które po nie sięgną. Nielegalne posiadanie środków odurzających i ich dystrybucja stanowi przestępstwo. Im większa ilość substancji zabronionych, tym surowsza kara za ich posiadanie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie narkotyków w znacznej ilości zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do dziesięciu lat.

Przeczytaj także: „Fentanyl – dopadniemy ich”.

Menedzer Zdrowia facebook

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.