Wyślij
Udostępnij:
 
 

Patecki zapowiada głodówkę lekarzy z Porozumienia Rezydentów

Źródło: KL, Rzeczpospolita
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 07.07.2017
 
 
Lekarze z Porozumienia Rezydentów planują głodówkę. Rozpoczną ją 2 października w głównej siedzibie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Chodzi o wynagrodzenie. - Nasz strajk będzie głodowy jak nasze pensje - mówi Damian Patecki, wiceprzewodniczącego PR i dodaje: - Mamy wrażenie, że wszystkie działania rządu i resortu zdrowia są grą na czas.
- Rezydenci chcą zwrócić uwagę na niezrealizowane obietnice rządu Prawa i Sprawiedliwości - informuje "Rzeczpospolita" i cytuje Damiana Pateckiego, wiceprzewodniczącego Porozumienia Rezydentów: - Mamy wrażenie, że wszystkie działania rządu i resortu zdrowia są grą na czas. Chcą zwodzić nas obietnicami do końca kadencji. Już dziś wiemy, że zapowiadane zwiększenie nakładów na służbę zdrowia z 4,5 proc. PKB do 6 proc. PKB, nie nastąpi. Obawiamy się, że podobnie może być z podwyżkami płac minimalnych. Choć zapisano je w ustawie, wszystko zależy od rozporządzenia ministra zdrowia, który może sprawić, że dostaniemy zaledwie 20 zł rocznie.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.