Wyślij
Udostępnij:
 
 
Piotr Duda i „Solidarność” zarzucają Łukaszowi Szumowskiemu łamanie konstytucji
Źródło: BL, PAP, Interia, TVP Info
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 09.08.2018
 
 
- Minister zdrowia Łukasz Szumowski łamie konstytucję i dzieli środowisko związkowe - powiedział lider "Solidarności" Piotr Duda, krytykując porozumienia z pielęgniarkami. I żądał wycofania się z niego.
- Rzecznik ministerstwa zapewnia, że resort jest otwarty na rozmowy – podała "Interia".

- To jest wielkim skandalem, my tego tak nie zostawimy – mówił o porozumieniu z pielęgniarkami Piotr Duda w TVP Info. - Jeżeli pan minister konstytucyjny nie wycofa się z tego, to będziemy wnioskowali, aby faktycznie wobec pana ministra złożyć wotum nieufności, a oprócz tego złożymy skargę do Trybunału Konstytucyjnego, bo tak to nie może wyglądać. Konstytucyjny minister nie może łamać konstytucji i poszczególnych ustaw – dodawał.

Rzecznik ministerstwa zdrowia Krzysztof Jakubiak w rozmowie z PAP odpowiadał Dudzie. Tłumaczył, że zapis, o którym mówi Solidarność, obowiązuje już od trzech lat i został wprowadzony przez ministra Mariana Zembalę.

- Obecnie trwają konsultacje projektu nowelizacji tego rozporządzenia i będziemy się wsłuchiwać we wszystkie uwagi. Jesteśmy otwarci na rozmowy. Konsultacje są po to, żeby takie uwagi zgłaszać, a następnie o nich rozmawiać i je analizować - powiedział Jakubiak.

Przeczytaj także: "Szczurek-Żelazko o podwyżkach dla ratowników i pielęgniarek".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe