Polsko-Brytyjski Szczyt Zdrowia podczas Hospital Management

Udostępnij:
Za nami pierwszy dzień konferencji Hospital Management. Po raz dziewiąty międzynarodowe, elitarne grono ekspertów oraz liderów wymieniało się doświadczeniami i wyzwaniami, jakie stoją przed ochroną zdrowia. Wydarzeniem specjalnym był polsko-brytyjski szczyt zdrowia pod patronatem ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce.
-To nie kuluary, nie plotki, nie nastawienie na masowość. Stawiamy na wysoki poziom merytoryczny – komentował prof. Jarosław J. Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali.

Szczyt polsko-brytyjski, podczas którego mówcy – brytyjscy praktycy mówili o swoich doświadczeniach w zakresie systemu ochrony zdrowia, otworzył ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce, Robin Barnett. Ku zaskoczeniu słuchaczy przemawiał po polsku.

– Jak widać temat ten jest ważny zarówno dla Polski, jak i dla Wielkiej Brytanii. System ochrony zdrowia, to jeden z najtrudniejszych obszarów sektora publicznego. System zdrowia w każdym z krajów wymaga coraz większych nakładów finansowych, a każdy kraj cierpi na brak odpowiednich środków. Wszyscy, czy to w Polsce czy Wielkiej Brytanii stoimy przed problemem redukcji kosztów, przy jedoczesnym zachowaniu jak najlepszej jakości usług medycznych – mówił ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także sesja zorganizowana przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Wzbudziła żywiołową dyskusję na temat map potrzeb zdrowotnych. Specjaliści zdrowia publicznego pokazali, w jaki sposób proces ich tworzenia ma się odbywać, jakie są niedociągnięcia.

– Wydaje mi się, że udało nam się osiągnąć sukces, ponieważ od samego początku koncepcji konferencji Hospital Management stawialiśmy na jej wysoki poziom merytoryczny, wyskoki poziom uczestników i wykładowców oraz odpowiedzialność za program. To nie kuluary, nie plotki, nie nastawienia na masowość. Szczyt polsko-brytyjski, to kontynuacja idei przyświecającej Hospital Management – mówił prof. Jarosław J. Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali, przewodniczący Rady Programowej IX konferencji Hospital Management.

W drugim dniu konferencji m.in. mowa będzie o kontraktowaniu świadczeń z NFZ 2016. Wyzwaniach i możliwościach oraz efektywności i bezpieczeństwie procedur medycznych.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.