Wyślij
Udostępnij:
 
 
Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych

Prezes Małas o Kompleksowym Leczeniu Ran Przewlekłych 2

Źródło: Kurier Medyczny/KL
Autor: Iwona Kazimierska |Data: 17.11.2020
 
 
Tagi: Zofia Małas
Narodowy Fundusz Zdrowia zaproponował długo wyczekiwany i potrzebny zarówno pacjentom, jak i pracownikom ochrony zdrowia projekt KPLR-2, który po raz pierwszy ma szansę rozwiązać najważniejsze problemu dotyczące opieki nad chorymi z trudno gojącymi się ranami. Co o tym sądzi prezes NRPiP Zofia Małas?
Komentarz Zofii Małas, prezes Naczelnej Rada Pielęgniarek i Położnych:
– Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych na podstawie opinii środowisk pielęgniarskich specjalizujących się w leczeniu ran przewlekłych jest zdania, iż propozycja wprowadzenia nowego świadczenia Kompleksowego Leczenia Ran Przewlekłych 2 (KLRP-2), z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych, opracowanego na założeniach obecnie funkcjonującego świadczenia Kompleksowego Leczenia Ran Przewlekłych 1 (KLRP-1), jest dobrym początkiem. Jednak projekt wymaga uzupełnienia o uwagi, jakie wnosi środowisko zawodowe pielęgniarek i położnych wyspecjalizowane w leczeniu ran przewlekłych. Należy zauważyć, iż projekt nie spełnia naszych oczekiwań i jest niezgodny z najnowszą wiedzą medyczną i rekomendacjami międzynarodowymi, co odzwierciedlono w przesłanych do Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia uwagach do przedmiotowego projektu.

Tekst opublikowano w „Kurierze Medycznym” 6/2020. Czasopismo można zamówić na stronie: www.termedia.pl/km/prenumerata.

Przeczytaj także: „Leczenie ran jest palącym problemem w ochronie zdrowia”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe