Polskie Towarzystwo Dermatologiczne

Prof. Szepietowski kandydatem na prezesa europejskiej organizacji dermatologicznej

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krystian Lurka
|
Źródło: Polskie Towarzystwo Dermatologiczne/Facebook
Po raz pierwszy Polak ma szansę zostać prezesem Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii – rozpoczynają się wybory, w których kandyduje dwóch europejskich dermatologów. Jednym z nich jest wybitny polski dermatolog i naukowiec prof. Jacek Szepietowski. O sprawie informuje prof. Lidia Rudnicka.
– Zarząd główny Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego jednomyślnie pozytywnie zaopiniował wniosek o udzielenie poparcia profesorowi Szepietowskiemu. W wyborach uczestniczą członkowie EADV (European Academy of Dermatology and Venereology) z całego świata, ale to głosy z Polski mogą przesądzić o sukcesie profesora Jacka Szepietowskiego i polskiej dermatologii. Wysłano mejlem linki i hasła do głosowania. Zachęcam do udziału i oddania głosu na profesora – informuje prof. Lidia Rudnicka na Facebooku.

Głosowanie trwa do 20 października.

O polskim kandydacie
Prof. dr hab. n. med. Jacek Szepietowski z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu objął w październiku 2019 r. funkcję prezydenta Europejskiego Towarzystwa Psychodermatologii (European Society for Dermatology and Psychiatry, ESDaP).

Prof. Jacek Szepietowski jest kierownikiem Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Był współorganizatorem i pierwszym rektorem Wyższej Szkoły Medycznej w Legnicy (2004-2005), a w latach 2007-2011 dyrektorem Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN we Wrocławiu oraz kierownikiem Zakładu Immunologii Lekarskiej placówki.

Prof. Szepietowski jest przewodniczącym Komitetu Naukowego konferencji „Kontrowersje w Dermatologii”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.