Wyślij
Udostępnij:
 
 
Profesor Mirosław Wysocki przestaje kierować PZH
Źródło: BL
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 26.09.2017
 
 
Profesor Wysocki nie jest dyrektorem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. – Jego następcą będzie Grzegorz Juszczyk z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – poinformowała Milena Kruszewska, rzecznik resortu zdrowia.
Odchodzący ze stanowiska prof. Mirosław Wysocki od lat związany był z PZH. Tamże doktoryzował się w dziedzinie epidemiologii przewlekłych, nieswoistych chorób układu oddechowego. W PZH uzyskał też habilitację w dziedzinie epidemiologii chorób reumatycznych. Jest także specjalistą w dziedzinie organizacji ochrony zdrowia, chorób wewnętrznych, epidemiologii oraz zdrowia publicznego. Obecną funkcję pełnił od bez mała siedmiu lat.

Jego następca, Grzegorza Juszczyk, dotychczas pracował w Zakładzie Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W przeszłości związał się także z grupą Lux Med. Ma kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w biznesie w środowisku międzynarodowym. Był wykładowcą nie tylko na macierzystym Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, ale i Uniwersytecie Warszawskim, Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe