Archiwum

Przejęcia zakładu produkcyjnego w Poznaniu przez Delpharm

Udostępnij:
Spółki Delpharm i GSK poinformowały o zakończeniu przejęcia przez Delpharm zakładu produkcyjnego GSK w Poznaniu, wraz z infrastrukturą i liczącym około 700 osób personelem fabryki.
Delpharm będzie nadal – przez co najmniej pięć lat – prowadzić na zasadach kontraktowych produkcję istniejących linii produktów GSK, natomiast GSK pozostanie właścicielem praw do wytwarzanych produktów i podmiotem odpowiedzialnym.

Spółka Delpharm z siedzibą we Francji należy do wiodących globalnych organizacji kontraktowych prowadzących działalność produkcyjną i rozwojową (CDMO). Spółka od ponad 30 lat świadczy wysokiej jakości usługi z obszaru produkcji i rozwoju i obecnie obsługuje 120 rynków. Zakład w Poznaniu jest jej osiemnastą fabryką.

– GSK konsekwentnie realizuje plany przeobrażenia się w nowego światowego lidera w dziedzinie profilaktyki i leczenia chorób, oferującego szczepionki, leki specjalistyczne i leki ogólnego przeznaczenia. W tym celu zmieniamy naszą firmę i wykorzystujemy posiadane zasoby do wspierania innowacyjności i rozwoju. Dzięki sfinalizowaniu tego przejęcia zapewniliśmy zakładowi w Poznaniu możliwość długofalowego działania w ramach Delpharm. To świetne rozwiązanie dla utalentowanego i oddanego swojej pracy zespołu, który od ponad dwudziestu lat zapewnia poznańskiej fabryce doskonałe wyniki dzięki wysokim standardom pracy. Firma GSK nadal jest mocno zaangażowana w działalność w Polsce. Nasze stale rozwijające się światowe centrum usługowe w Poznaniu zatrudnia już ponad 1500 osób, a GSK coraz więcej inwestuje w ważne obszary działalności, takie jak badania i rozwój – powiedział Nikos Xydias, dyrektor generalny GSK Polska..

Spółka Delpharm stawia sobie za cel rozbudowę swojej globalnej sieci dostaw, a zakład produkcyjny w Poznaniu – dzięki konkurencyjnej bazie kosztowej, wysokiej jakości produkcji, nastawieniu na ciągły rozwój oraz zdolności do wytwarzania różnych postaci farmaceutycznych – ma w niej do odegrania istotną rolę.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu pozyskania poznańskiej fabryki leków, która jest naszym pierwszym zakładem produkcyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej – skomentował dyrektor generalny Delpharm Sébastien Aguettant.

Firma GSK jest obecna w Polsce od ponad 40 lat i zatrudnia na terenie kraju około 3200 osób, dokładając wszelkich starań, by dzięki opracowywaniu innowacyjnych leków, szczepionek i konsumenckich produktów ochrony zdrowia Polacy mogli cieszyć się lepszym zdrowiem i samopoczuciem.

Transakcja zawarta pomiędzy spółkami Delpharm i GSK dotyczy wyłącznie zakładu w Poznaniu i nie obejmuje pozostałej działalności GSK w Polsce. Poznań pozostaje dla GSK kluczową lokalizacją o strategicznym znaczeniu. Znajdujący się w tym mieście GSK Global Hub zatrudnia ponad 1500 osób i świadczy wysokiej klasy usługi w obszarach technologii, finansów, badań i rozwoju, HR i zakupów na szczeblu europejskim
i światowym.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.