Wyślij
Udostępnij:
 
 

Rozporządzenie w sprawie ograniczenia pracy medyków do jednego podmiotu

Autor: Krystian Lurka |Data: 30.04.2020
 
 
Tagi: koronawirus
- Pracownicy medyczni, którzy mają kontakt z pacjentami z podejrzeniem lub zakażeniem COVID-19, mogą pracować tylko w jednej placówce - wynika z rozporządzenie, które obowiązuje od 30 kwietnia. „Menedżer Zdrowia” udostępnia dokument.
Chodzi o rozporządzenie ministra zdrowia z 28 kwietnia 2020 r. w sprawie standardów w zakresie ograniczeń przy udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej pacjentom innym niż z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 przez osoby wykonujące zawód medyczny mające bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem lub zakażeniem tym wirusem.

Wynika z niego, że kierownik podmiotu, udzielającego świadczeń leczenia szpitalnego, wyłącznie w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 lub w którego wyodrębnionej komórce organizacyjnej są udzielane świadczenia wyłącznie w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, opracowuje wykaz stanowisk, na których osoby mają bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, w tym uczestniczą w ich transporcie.

Osoby z list muszą zaprzestać świadczenia pracy poza podmiotem leczniczym wskazanym w wykazie.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: „Rozporządzenie ministra zdrowia z 28 kwietnia 2020 r. w sprawie standardów w zakresie ograniczeń przy udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej pacjentom innym niż z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe