Wyślij
Udostępnij:
 
 
Studiuj zarządzanie ochroną zdrowia w Gdańsku
Źródło: KL
Autor: Krystian Lurka |Data: 15.09.2018
 
 
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku otworzyła nowy kierunek studiów. To zarządzania w ochronie zdrowia w formie podyplomowej. - Pozwolą one na pozyskanie nowoczesnej wiedzy menedżerskiej z zakresu zarządzania w obszarze ochrony zdrowia, dzięki czemu absolwenci studiów będą przygotowani do profesjonalnego i efektywnego zarządzania podmiotami leczniczymi - mówi dr inż. Krzysztof Czerkas, opiekun kierunku.
- Poziom ochrony zdrowia w Polsce z punktu widzenia pacjenta nie jest zadowalający. Jedną z przyczyn stanowi niewątpliwie brak odpowiednich umiejętności menedżerskich wśród kadry zarządzającej podmiotami leczniczymi. Podmioty te borykają się z wieloma trudnościami natury organizacyjnej, finansowej i zasobowej. Biorąc pod uwagę fakt, że ponad 40 procent polskich publicznych szpitali jest dzisiaj zadłużone, można śmiało powiedzieć, że z ich zarządzaniem nie jest dobrze. Nasze studia umożliwią uczestnikom zdobycie odpowiedniej wiedzy i umiejętności pozwalających odwrócić ten niekorzystny trend - mówi dr inż. Krzysztof Czerkas, opiekun kierunku, ekspert w dziedzinie służby zdrowia, zarządzania przedsiębiorstwem i członek rady naczelnej Polskiej Federacji Szpitali, i przyznaje, że celem studiów jest wykształcenie kadry menedżerskiej do efektywnego działania, tak by w sposób nowoczesny, twórczy i samodzielny potrafiła w warunkach gospodarki rynkowej zarządzać jednostkami opieki zdrowotnej.

Czerkas przyznaje, że studia umożliwią uczestnikom, którzy dotychczas nie pracowali w podmiotach leczniczych, pozyskanie obszernej wiedzy menedżerskiej niezbędnej w specyficznym obszarze ochrony zdrowia – w zakresie prawnym, administracyjnym, finansowym, inwestycyjnym, kadrowym, budowy marki, marketingu i promocji, jak również pozyskanie umiejętności planowania strategicznego i budżetowania podmiotów leczniczych, sprawnego podejmowania decyzji, rozwiązywania problemów organizacyjnych oraz skutecznego zarządzania zespołem.

- Osobom, które już pracują lub zarządzają podmiotami leczniczymi studia umożliwią doskonalenie oraz zwiększenie wiedzy menedżerskiej w ochronie zdrowia w wymienionych zakresach. Absolwenci studiów będą przygotowani do profesjonalnego i efektywnego zarządzania podmiotami leczniczym - wyjaśnia Czerkas.

Oferta studiów skierowana jest zarówno do zainteresowanych osób spoza branży medycznej, jak i do osób pracujących w sektorze ochrony zdrowia, w tym do osób pracujących samodzielnie (dyrektorzy podmiotów leczniczych, członkowie zarządów spółek szpitalnych, członkowie rad społecznych przy szpitalach, członkowie rad nadzorczych podmiotów leczniczych), do członków niższej i średniej kadry kierowniczej oraz do pracowników działów medycznych, działów finansowo-księgowych i działów eksploatacyjno-administracyjnych w placówkach ochrony zdrowia.
Studia skierowane są do:
- absolwentów wydziałów ekonomii, zarządzania, prawa oraz innych kierunków akademickich, którzy swoją przyszłą karierę zawodową wiążą z zarządzaniem podmiotami medycznymi,
- kadry zarządzającej lub pracującej w podmiotach leczniczych, która chce pogłębić swoją wiedzę i umiejętności,
- osób, które swoją przyszłość zawodową wiążą z sektorem ochrony zdrowia.

Więcej o studiach na stronie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdański w zakładce: "Zarządzanie w ochronie zdrowia - studia podyplomowe".

Przeczytaj także: "Dobrym menedżerem nikt się nie rodzi" i
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe