Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Trzeba rozmawiać

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 13.09.2021
 
 
– Nie ulica, nie „białe miasteczko”, ale Miodowa jest miejscem, gdzie powinniśmy rozmawiać o warunkach, które możemy spełnić bardzo szybko – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, komentując protest i postulaty pracowników ochrony zdrowia.
– Trzeba rozmawiać – powiedział Waldemar Kraska 13 września w Programie Pierwszym Polskiego Radia.
– Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu spotkaliśmy się z członkami Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia, poprosiliśmy o przedstawienie konkretnych postulatów. Policzyliśmy je i „wypadło” nam, że do budżetu powinniśmy dołożyć ponad 100 mld złotych – wyliczył wiceminister zdrowia, przypominając, że „kolejna próba rozmów została podjęta 10 września”.

– Chcieliśmy rozmawiać, minister zdrowia Adam Niedzielski zaprosił medyków na spotkanie, ale strona protestująca wyszła. Nie mieliśmy okazji przedstawić naszych propozycji – zwrócił uwagę Kraska.

– Mam nadzieję, że protestujący zreflektują się, abyśmy jednak rozmawiali o pewnych konkretach. Wiem, że potrzeb jest dużo, rozumiemy roszczenia płacowe, ale myślę, że nie ulica, nie „białe miasteczko”, ale Miodowa jest miejscem, gdzie powinniśmy rozmawiać o warunkach, które możemy spełnić – dodał wiceminister zdrowia.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe