Wyślij
Udostępnij:
 
 

Trzy, dwa, jeden i… przyjęli nowelizację ustawy o informatyzacji

Źródło: KL, Sejm i Senat
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 09.06.2016
 
 
Nowelizacja ustawy o informacji w ochronie zdrowia jest jednym z projektów, który w pośpiechu przechodzi przez Parlament. Projekt poselski wpłynął 2 czerwca, a w czwartek (9 czerwca) został w Sejmie przyjęty w głosowaniu. Czego dotyczy?
Zmiana ustawy z 9 października 2015 rok o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia jest konieczna z dwóch powodów. Po pierwsze, daje możliwość zmiany prawa, które ma na celu zapewnienie właściwego wykonywania przepisów dotyczących uprawnień pielęgniarek i położnych. Mowa o zasadach wystawiania recept przez pielęgniarki i położne. Po drugie, daje możliwość zmiany terminu dla prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia na dostosowanie systemu monitorowania programów lekowych do programów lekowych, o których mowa w ustawie z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych z 6 na 18 miesięcy. Rejestry powinny wejść od 16 czerwca br. Nowelizacja odracza ten termin o kolejny rok.

- Proponuje się, aby projektowana ustawa weszła w życie 12 czerwca, z uwagi na to, że termin 6 miesięcy, o którym mowa w obowiązującym art. 50 ust. 2 ustawy z 9 października 2015 o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw, upływa z 13 czerwca 2016. Projektowana zmiana nie wywołuje skutków finansowych dla budżetu państwa. Projekt nie jest objęty zakresem prawa Unii Europejskiej – czytamy w projekcie poselskim.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.