Wyślij
Udostępnij:
 
 
Adam Stępień/Agencja Gazeta

Wiceminister Cieszyński: E-recepty stanowią już 95 proc. wszystkich realizowanych recept

Źródło: Puls Biznesu
Autor: Krystian Lurka |Data: 09.07.2020
 
 
Pandemia koronawirusa znacznie zwiększa popyt na usługi elektroniczne, rośnie także zainteresowanie nowymi technologiami w ochronie zdrowia i usługami telemedycznymi. – Narzędzia elektroniczne wprowadzone w ostatnich latach i miesiącach sprawdziły się w czasie pandemii i są masowo wykorzystywane – mówi wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
– E-recepty, których wystawianie stało się w większości przypadków obowiązkowe na początku 2020 r., stanowią już ponad 95 proc. wszystkich realizowanych recept – wylicza wiceminister Cieszyński w rozmowie z „Pulsem Biznesu”. – Z kwietniowego badania instytutu ARC Rynek i Opinia wynika, że Polacy nie mają żadnych trudności z ich realizacją, a 84 proc. respondentów ocenia je pozytywnie. W czasie pandemii gwałtownie wzrosło też korzystanie z teleporad w podstawowej opiece zdrowotnej – przyznaje Cieszyński.

Udzielanie teleporad w POZ stało się możliwe w 2019 r. – rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia zaczęło obowiązywać 5 listopada. – Na początku nie cieszyły się popularnością, ale teraz się to radykalnie zmieniło – informuje „Puls Biznesu”.

– Teleporady stanowią teraz niemal 80 proc. porad w POZ — mówi Janusz Cieszyński.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe