Szymon Czerwiński

Wiceminister diagnosta – co to oznacza dla przedstawicieli zawodu? ►

Udostępnij:
Urszula Demkow jest diagnostą laboratoryjnym. Czy to oznacza dobrą zmianę dla przedstawicieli tego zawodu? Wydaje się, że tak. Chwaliła diagnostów jako świetnie zorganizowaną grupę, podkreślając, że popiera starania o możliwość udzielania porad diagnostycznych, i zwracając uwagę, że działalność laboratoriów w szpitalach nie może być traktowana jak mycie podłóg.
Wiceminister Demkow jest diagnostą laboratoryjnym i ekspertką w dziedzinie immunologii. Na co dzień jest kierownikiem Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Immunologii Klinicznej Wieku Rozwojowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dyplom I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie uzyskała w 1987 roku, stopień doktora nauk medycznych otrzymała w 1993 roku – na podstawie pracy „Wpływ leków stosowanych w chemioprofilaktyce gruźlicy na wybrane parametry układu odpornościowego w badaniach in vitro i in vivo”, a doktora habilitowanego w 2004 r. – dzięki rozprawie „Odpowiedź humoralna na antygeny prątka w różnych postaciach gruźlicy i jej wartość diagnostyczna”. Nominację profesorską odebrała 22 listopada 2010 r.

Urszula Demkow to także szefowa zespołu medycznego Polski 2050 Szymona Hołowni.

Czy wiceminister, który jest diagnostą, oznaczą dobrą zmianę dla przedstawicieli tego zawodu medycznego? Czego diagności laboratoryjni mogą spodziewać się po resorcie?

O to spytaliśmy podczas Priorytetów 2024.

Wypowiedź do obejrzenia poniżej.



Przeczytaj także: „Nowe kierunki lekarskie – reakredytacja” i „Potrzeba większych uprawnień dla diagnostów laboratoryjnych”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.