Wielka Brytania: NHS zadłużony na 2 mld funtów

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Marta Koblańska
|
Źródło: Polish Express/MK
Nie tylko Polska boryka się z problemami finansowymi w ochronie zdrowia. Ma je także bogata Wielka Brytania. Najnowszy raport rządowy tego kraju ujawnia, że brytyjski NHS jest zadłużony na 2 mld funtów, czyli około 12 mld zł.
NHS - National Health Service jest jednym z największych pracodawców i płatników w sektorze zdrowia na świecie. W celu jego ratowania brytyjski rząd planuje wpompować w niego 8,4 mld funtów, aby zapobiec dalszemu rozrostowi długu.

Jak podaje Polish Express, operacja zainwestowania tak wielkich pieniędzy publicznych zakończy się w 2020 roku. Eksperci sądzą jednak, że rządowa próba wyciągnięcia służby zdrowia z finansowego kryzysu zakończy się fiaskiem, ponieważ ministrowie oprócz samego dofinansowania nie mają żadnego konkretnego planu zredukowania wydatków w tym ważnym sektorze.

Obecny deficyt jest dwukrotnie wyższy niż w roku 2014/2015.

Brytyjska NHS jest w całości utrzymywana ze środków publicznych. Świadczy pełen zakres usług medycznych, choć za darmo jest tylko dla tych, którzy mają w Wielkiej Brytanii status rezydenta. Wszystko wskazuje więc na to, że koszty utrzymania i naprawy służby zdrowia poniosą również Polacy, którzy pracują i rozliczają się na terenie Zjednoczonego Królestwa - pisze Polish Express.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.