Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Wykonujmy więcej testów

Autor: Wojciech Jankowski |Data: 13.03.2020
 
 
Tagi: koronawirus
Naczelna Rada Lekarska wystosowała apel do ministra zdrowia o zwiększenie dostępu do badań na wykrycie obecności koronawirusa SARS-CoV-2 dla osób, które mają objawy wskazane w zaleceniach epidemiologicznych.
Naczelna Rada Lekarska zarekomendowała wykonywanie testów nie tylko dla osób hospitalizowanych, ale także dla tych w kwarantannach domowych.

- Zwiększenie liczby badań pozwoli określić szybkość rozprzestrzeniania się koronawirusa, który może być większy niż nam się wydaje. Da odpowiedź, kto jest zdrowy i zdolny do pracy, co skróci kwarantanny domowe. Masowa kwarantanna pociąga za sobą olbrzymie koszty, a nieuzasadnione jej wprowadzenie może doprowadzić do trudnej sytuacji gospodarczej i epidemiologicznej, czego musimy uniknąć - wyjaśniono w apelu.

- Większa liczba testów może uspokoić nastroje w społeczeństwie, które wykazuje już przejawy paniki. Testy powinny być wykonywane dla każdego obywatela z objawami wskazanymi w zaleceniach epidemiologicznych, aby zapewnić mu spokój i pewność, że nie stanowi zagrożenia dla swojej rodziny i otoczenia - zaapelowała NRL.

12 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zostało wykonanych 2234 testów na wykrycie obecności koronawirusa SARS-CoV-2.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.