Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Co nowego w urologii i uroonkologii? O tym w Krakowie podczas "Kontrowersji w Urologii i Uroonkologii"

Źródło: MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 02.04.2019
 
 
Jakie zmiany w sztuce leczenia systemowego raka stercza i pęcherza moczowego szykują się w urologii i uroonkologii w 2019 roku? O tym oraz o najnowszych technikach laparoskopowych i ich wpływie na odległe wyniki leczenia będzie mowa podczas konferencji „Kontrowersje w Urologii i Uroonkologii”.
Już 5 i 6 kwietnia do Krakowa zjadą najlepsi specjaliści, którzy podzielą się wiedzą o nowotworach układu moczowo-płciowego. Na jakie wykłady warto zwrócić uwagę? Na pewno na wykład prof. Tomasza Grodzickiego na temat ryzyka związanego z leczeniem chirurgicznym chorych w zaawansowanym wieku. A z samej chirurgii? Na wykład prof. Andrzeja Stelmacha o ratującej prostatektomii i cystoprostatektomii, czy prezentację dr Przemysława Dudka, który opowie o leczeniu operacyjnym chorych na zaawansowanego raka stercza z ograniczoną liczbą przerzutów. Będzie mowa również o niepowodzeniach terapeutycznych. O takim w zakresie BCG zwróci uwagę dr Anna K. Czech jednocześnie zadając pytanie, czy w takiej sytuacji radykalne wycięcie pęcherza moczowego jest jedyną opcją.

Dr Tomasz Hessel podzieli się wiedzą na temat wyrobów medycznych wprowadzanych na rynek pod kątem możliwych wad fabrycznych i patentowych, doc. Jakub Dobruch wygłosi wykład o wczesnej terapii CRPC – czy warto, a prof. Piotr Chłosta, kierownik naukowy konferencji oceni przydatność, skuteczność i bezpieczeństwo operacji laparoskopowych z asystą robota w urologii z wykorzystaniem systemu Trans-Enterix.

„Kontrowersje w Urologii i Uroonkologii” już od czterech lat gromadzą mnóstwo chętnych do zdobywania wiedzy lekarzy w stolicy Małopolski. Spotkanie jest także doskonałą okazją do integracji i zacieśniania współpracy całego środowiska specjalistów z dziedzin urologii i uroonkologii.

Szczegóły dotyczące konferencji pod adresem:

Zapraszamy do zapoznania się z programem szczegółowym:


Choć rejestracja internetowa została zakończona zapraszamy spóźnialskich. Rejestracji można dokonać na miejscu oraz na miejscu można opłacić udział.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe